Emlak Haberleri

22 bin kişi ilk kez konut kredisi kullandı!

22 Mayıs 2019 22 bin kişi ilk kez konut kredisi kullandı!

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) bu yılın Mart ayının bitmesiyle birlikte TBB Risk Merkezi'ne üyeliği bulunan kuruluşlardan aldıkları bilgilere göre krediler kapsamında bir inceleme yaptı. İnceleme sonucunda bankalar tarafından verilen bireysel kredilerde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 0.4 artış olduğu belirtildi. Haberport .com'un haberine göre, banka ve banka dışı finans firmalarının bireysel müşterilerine vermiş oldukları krediler toplamı 547 milyar TL'ye yükseldi. Bu yılın Mart ayında verilen bireysel kredilerin içinde konut kredilerinin oranı ise yüzde 35 olduğu açıklandı. 

Kredilerin dışında bireysel ürün kullanıcılarının sayısının Mart ayında geçen sene aynı döneme göre 7 bin kişi yükseldiğini ve 31 Milyon seviyesine çıktığı açıklandı. Kişi başına ortalama düşen kredi bakiyesinin 17 bin 700 TL olduğu açıklandı. Bu senenin Mart ayında 106 bin kişinin ilk defa kredi çekti. Kredili Mevduat Hesabı kullanan kişilerin sayısı 73 bin seviyesine çıktığı ifade edildi. Ayrıca ilk kez konut kredisi kullananların sayısının ise 22 bin olduğu açıklandı.

projepedia.com

Evinizi biz bulalım!

  • img

    Projepedia.com teknolojisi ile binlerce seçenek arasından kendinize en uygun evi kolayca bulun ve bizimle iletişime geçin

  • img

    Danışmanlarımız ile birlikte çalışarak alternatifleri değerlendirin ve en uygun koşullarda ev sahibi olun.

  • img

    Projepedia.com'dan bu hizmeti hiç bir ücret ödemeden alın.

Projeden evinizi biz satalım

Evinizi satarken emlakçıya ödeyeceğiniz %3 komisyon yerine Projepedia.com'a sadece %1 ödersiniz.

Projepedia.com ile kazancınız

25.000TL
50.000 TL 2.500.000 TL

1.250.000 TL

(Evinizin degeri)

Hemen sizi arayalım!
wl
ld

ct