Emlak Haberleri

Akıllı ev sisteminin avantajları

24 Mart 2017 Akıllı ev sisteminin avantajları

Akıllı ev sistemi, yaşadığımız ev hayatını kolaylaştıran, evin sahip olduğu tüm donanımların tek bir merkezden kontrol edilmesidir. Akıllı ev sistemleri, kullanıcılarına kolaylık, tasarruf ve güvenlik konusunda destek olur. Evin donanımlarında bulunan bir çok kumanda yerine tek merkezli bir kumandaya sahip olması evi akıllı ev yapar. Ancak her ev akıllı ev değildir ya da her akıllı evde aşağıda bahsedeceğimiz donanımlar bulunmaz. Bazı özellikler evlerine göre değişir. Tabii her özellik de ekstra maliyet demek. 

Akıllı evler yaşamınızı kolaylaştıracak donanım ve özelliğe sahip. Hatta standart donanımların dışında kendi enerjisini üretetip ve temiz su dönüşümü bile yapar. Akıllı ev ısınma, soğutma, aydınlatma, güvenlik, temizlik vb birçok konuda size tek bir kontrol sistemi verir. Böylelikle konfor ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Kendinize ait bir sistem (profil) yaratıp ve günün hangi saatinde hangi işlemin olacağını belirlersiniz. Özellikle akıllı evlerin akıllı telefonlara da entegre edilebilmesi büyük yarar sağlar. Örneğin iştesiniz, bahçenizin sulanması gerekiyor. Telefonunuzdan tek bir tuş ile bahçenizi sulama işlemini başlatır ve rapor alırsınız. Bu sayede aklınız evinizde kalmaz. Çoğumuz ev işlerinden hoşlanmaz. Hergün ayn işlemi teker teker yapmaktan bıkarız. Akıllı ev sistemi bu işleri bir çırpıda halleder. Sabahları belli bir saatte kahve makineniz kahvenizi hazırlar, banyo suyunuzun sıcaklığını istediğiniz derecede tutar. Akşamları perdeleri kapatma işlemini, televizyonunuzun kapanma süresini belirler. Siz evde yokken tüm donanımlarınızı kapatır ve sizi bekler.

Akıllı evin size sağladığı en büyük avantajlardan biri de güvenliktir. Evin her köşesine yerleştirilmiş sensörler ile olası bir durumda anında haberiniz olur.  Hırsızın kapınıza dokunması dokunmatik özelliğe sahip sensörleri harekete geçirir ve alarmın çalmasını sağlar. Yangın çıkması halinde tavanda hatta tabanda bulunan sensörler direkt olarak itfaiyeye haber verir. Su baskınında yine sensörler aracılığı ile sizi haberdar eder. Evinizde su gideri oluşturur ve zamandan kazanır. Deprem sırasında hareket ve titreşim algılayan sensörler devreye girer eşyaların duvara, kolona, zemine sağlamlaştırılmasını sağlar. Kısacası akıllı ev sistemleri önceden yaşanmış bu olayların yaşanmamasını sağlar. Evinizin her köşesinde bulunan cihazları anlık takip eder. Aşırı ısınan cihazları belli bir süre durdurarak oluşabilecek her türlü olumsuz durumun riskini sıfıra indirir. Akıllı ev sistemlerinin kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Bu artışın en büyük sebebi akıllı evlerin sağladığı avantajlar ve kolay yaşam tarzıdır. (Nasilkolay.com)

projepedia.com

Evinizi biz bulalım!

  • img

    Projepedia.com teknolojisi ile binlerce seçenek arasından kendinize en uygun evi kolayca bulun ve bizimle iletişime geçin

  • img

    Danışmanlarımız ile birlikte çalışarak alternatifleri değerlendirin ve en uygun koşullarda ev sahibi olun.

  • img

    Projepedia.com'dan bu hizmeti hiç bir ücret ödemeden alın.

Projeden evinizi biz satalım

Evinizi satarken emlakçıya ödeyeceğiniz %3 komisyon yerine Projepedia.com'a sadece %1 ödersiniz.

Projepedia.com ile kazancınız

25.000TL
50.000 TL 2.500.000 TL

1.250.000 TL

(Evinizin degeri)

Hemen sizi arayalım!
wl
ld

ct