Emlak Haberleri

Emlak vergisi nereye ödenir?

21 Mayıs 2019 Emlak vergisi nereye ödenir?

Emlak sahiplerinin ödediği Emlak Vergisi ile iş yeri sahiplerinin ödediği Çevre Temizlik Vergisi ödemelerini yapmayanlar faiz ödeme durumu ile karşı karşıya kalabilir. Ödemelerini düzenli olarak yapmak isteyen vatandaşlar için ilk taksit ödeme günü 31 Mayıs 2019 Cuma günü olarak açıklandı. 

Habertürk Gazetesi'nde yer alan habere göre; Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi'nin 1. taksitini ödemek isteyen vatandaşlar için bazı belediyeler vezneler cumartesi ve pazar günleri de açık olacak. Mükellefler belirtilen tarihler içerisinde vergi taksitlerini ödememeleri halinde gecikme faizi ödeyecekler. 

Vergi ödemeleri her il ve ilçede bulunan vergi dairelerine ödeniyor.  Vergi mükellefi olan kişi kimliğiyle birlikte vergi dairesine gidip 2019 yılında ödemesi gereken 1. taksit tutarını ödeyebilir. Şimdiye kadar hiç vergi ödememiş mülk sahiplerinin ise öncelik beyanname vermesi zorunlu. Beyannameden sonra ödemediği yıl kadar belirtilen miktar mükellefe belirtiliyor.

projepedia.com

Evinizi biz bulalım!

  • img

    Projepedia.com teknolojisi ile binlerce seçenek arasından kendinize en uygun evi kolayca bulun ve bizimle iletişime geçin

  • img

    Danışmanlarımız ile birlikte çalışarak alternatifleri değerlendirin ve en uygun koşullarda ev sahibi olun.

  • img

    Projepedia.com'dan bu hizmeti hiç bir ücret ödemeden alın.

Projeden evinizi biz satalım

Evinizi satarken emlakçıya ödeyeceğiniz %3 komisyon yerine Projepedia.com'a sadece %1 ödersiniz.

Projepedia.com ile kazancınız

25.000TL
50.000 TL 2.500.000 TL

1.250.000 TL

(Evinizin degeri)

Hemen sizi arayalım!
wl
ld

ct