Emlak Haberleri

Gayrimenkul neden önemli bir yatırım aracı?

11 Ocak 2018 Gayrimenkul neden önemli bir yatırım aracı?

Yatırım yapılmak istendiği zaman akla ilk olarak gayrimenkul sektörü geliyor. Yatırımcısını hiç üzmeyen gayrimenkuller neden bu kadar önemli? Yatırım için en uygun araç gayrimenkul mü? 

Gayrimenkul sektöründeki risk borsadaki kadar yüksek değildir. Mülkünüzün bulunduğu muhit geliştikçe evinizin değeri de doğru orantılı olarak artar. Borsada risk faktörü çok yüksektir ve kontrolünüzün ötesinde yatırımınızı olumsuz yönde etkileyecek çok sayıda risk faktörü bulunur. Gayrimenkul yatırımınızın değerini içine birkaç tadilat yaparak daha da artırabilirsiniz.

Bir gayrimenkulün değeri her geçen gün biraz daha artar. Diğer yatırımlar içinse aynı şeyi söylemek pek mümkün değil. Altın yatırımı yapıyor olabilirsiniz ancak altın fiyatları her zaman inişli çıkışlı değişimler gösterir. Aldığınız arabaları 2 yıl sonra ederinden çok daha düşük bir fiyata satarsınız. Gayrimenkul ise her geçen sene, bir önceki seneye göre fiyatını artırmaya devam eder.

Her geçen gün nüfusu artan bir ülkede gayrimenkul sektörünün bitmesi söz konusu bile olamaz. İnsanların en temel ihtiyaçlarından biri olan barınma ihtiyacı, gayrimenkul sektörünü desteklemeye daima devam eder. Her ilçenin kendine ait bir amortisman süresi bulunur. Doğru yerden ev alırsanız paranızı kısa sürede amorti ederek kazancınızı her geçen yıl artırabilirsiniz.

Hayatınızı yatırım yaparak devam ettiriyorsanız en düşük riskin gayrimenkul sektöründe olduğunu çoktan fark etmişsinizdir. Pek çok insan servetini gayrimenkule yatırım yaparak oluşturuyor. Elinize geçen toplu miktardaki bir parayı değerlendirmenin en iyi yolu hiç şüphesiz gayrimenkuldür.

Gayrimenkul sektörünün sürdürdüğü artış bu sektöre yapılan yatırımları da güvenli sularda tutmaya devam ediyor. Ancak gayrimenkul yatırımları yalnızca güvenli bir finansal yatırım değil aynı zamanda başka ailelerin eğlenceli ve mutlu anlarını biriktirecekleri yılların da yatırımıdır. (Hurriyetemlak)

projepedia.com

Evinizi biz bulalım!

  • img

    Projepedia.com teknolojisi ile binlerce seçenek arasından kendinize en uygun evi kolayca bulun ve bizimle iletişime geçin

  • img

    Danışmanlarımız ile birlikte çalışarak alternatifleri değerlendirin ve en uygun koşullarda ev sahibi olun.

  • img

    Projepedia.com'dan bu hizmeti hiç bir ücret ödemeden alın.

Projeden evinizi biz satalım

Evinizi satarken emlakçıya ödeyeceğiniz %3 komisyon yerine Projepedia.com'a sadece %1 ödersiniz.

Projepedia.com ile kazancınız

25.000TL
50.000 TL 2.500.000 TL

1.250.000 TL

(Evinizin degeri)

Hemen sizi arayalım!
wl
ld

ct