Emlak Haberleri

Nöbetçi noterlik uygulamasında 3'üncü haftaya girildi!

22 Nisan 2019 Nöbetçi noterlik uygulamasında 3'üncü haftaya girildi!

Adalet Bakanlığı ile Türkiye Noterler Birliği tarafından 6 Nisan 2019 Cumartesi günü hayata geçirilen nöbetçi noterlik uygulaması sürüyor. Malatya Son Söz Gazetesi'nde yer alan habere göre; uygulamanın 3'üncü haftasında Türkiye genelinde hem çalışanlar hem de hizmet alanlardaki memnuniyetler devam ediyor. 

Adalet Bakanlığı ve Türkiye Noterler Birliği tarafından takip edilen uygulamada en büyük memnuniyeti ise hafta içi çalışmak zorunda kalan ve izin alamayan vatandaşlar oluşturuyor. Noterlerde en çok yapılan işlemleri  ise 2.el araç alım ve satımları oluşturuyor. Nöbetçi noter listesinin Türkiye Noterler Birliği resmi web sitesinde yayınlanıyor ve her hafta tek bir noter Cumartesi Pazar günleri nöbetçi kalıyor.

Uygulama hakkında değerlendirmelerde bulunan Malatya 3. Noter Vekili Mustafa Baktimur ise, “Hafta sonu hafta içerisinde hangi işleri yapıyorsak bütün işlemleri hafta sonu nöbetlerimizde de yapıyoruz. Bunlar içerisinde en çok araç devirleri ve vekâlet işlemleri yer alıyor. Bunun yanında Gayrimenkul satış vaadi, Zilyetlik devri, Miras taksimi, Gayrimenkul, Şirket, İrtifak hakkı vaadi ve ortak mülkün idaresi, Mülkiyeti muhafaza kaydı, Kira, Taksim ve ifraz, Evlat edinme sözleşmesi gibi bütün noterlik işlemlerini de hafta sonları istisnasız yapıyoruz.” diye konuştu.

projepedia.com

Evinizi biz bulalım!

  • img

    Projepedia.com teknolojisi ile binlerce seçenek arasından kendinize en uygun evi kolayca bulun ve bizimle iletişime geçin

  • img

    Danışmanlarımız ile birlikte çalışarak alternatifleri değerlendirin ve en uygun koşullarda ev sahibi olun.

  • img

    Projepedia.com'dan bu hizmeti hiç bir ücret ödemeden alın.

Projeden evinizi biz satalım

Evinizi satarken emlakçıya ödeyeceğiniz %3 komisyon yerine Projepedia.com'a sadece %1 ödersiniz.

Projepedia.com ile kazancınız

25.000TL
50.000 TL 2.500.000 TL

1.250.000 TL

(Evinizin degeri)

Hemen sizi arayalım!
wl
ld

ct