Ataşehir Hakkında...

Yaşam standartlarının yüksek olduğu bölgelerden biri olan Ataşehir, İstanbul’un Anadolu Yakasında bulunan bir ilçedir. 2008 yılında Kadıköy, Ümraniye ve Üsküdar’dan bazı mahallelerin içine katılmasıyla ilçe statüsü kazanarak İstanbul'un 39 ilçesinden biri olmuştur.

Birçok Alışveriş merkezine ev sahipliği yapan bu bölge, her kitleye hitap eder konumdadır. Bölgede bulunan ve en çok rağbet gören Alışveriş merkezleri: Bulvar 216, Palladium, Optimum, Brandium AVM, Novada ve Carrefour'dur.

Ataşehir ilçesi etkinlik ve sanat merkezleri açısından zengin bir bölgedir. Birçok sinema, tiyatro ve etkinliklere ev sahipliği yapan ilçe de futbol ve voleybol gibi birçok spor kulübü de yer almaktadır. Bunların yanı sıra İlçe de pek çok park bulunmaktadır. Bunların arasında 2012 yılında Barbaros Mahallesi'nde açılan yaklaşık 8 bin metrekarelik bir alana kurulan Bülent Ecevit Parkı içinde basketbol sahaları, mini futbol sahası, gölet ve şelaleler, yer satrancı, çocuk oyun alanları, spor alanları, koşu parkuru, dinlenme alanları, meydanlar, duvar banklar, çardak ve yürüyüş yolları barındırmaktadır.

Ataşehir Ulaşım

Anadolu otoyolu ve TEM otoyolunun kesişimin de bulunan Ataşehir'den iki köprüye de ulaşım çok rahattır. Ayrıca Kadıköy'den ve Üsküdar’dan ilçeye rahatlıkla ulaşılabilir. Bir başka önemli ulaşım aracı ise ilçenin güneyinde yer alan Kadıköy-Kartal metrosunun Kozyatağı durağıdır.

Ataşehir'de Eğitim

2014 yılı itibariyle ilçe sınırları içerisinde 5 anaokulu, 27 ilkokul, 26 ortaokul ve 15 lise bulunmaktadır. Yeditepe Üniversitesi 26 Ağustos Yerleşimi ve Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Yerleşimi de ilçe sınırları içerisinde yer alır.

Ataşehir Sağlık Hizmetleri

İlçede sağlık hizmetleri açısından pek çok hastane yer almaktadır. Özel Hastanelere ve devlet hastanelerine ev sahipliği yapan bölgede ayrıca Yeditepe Üniversitesi’nin Hastanesi de yer almaktadır. 

Ataşehir Konut Sektörü

İnşaat şirketlerinin Ataşehir'in batı tarafındaki arazilerin uygunluğundan dolayı konut ve ofis projelerini bu bölgede gerçekleştirmesiyle Batı Ataşehir kavramı ortaya çıkmıştır. Varyap Meridian, Uphill Court gibi projelerde ilçenin bu kısmında yer alır. Ayrıca 2012 yılında kurulan Ülker Sports Arena da Batı Ataşehir’ dedir. Ataşehir de ilçeye adını da veren ilk toplu konut projesi Ata bloklarıdır. Konut fiyatlarının her geçen gün arttığı bu ilçede nitelikli konut projeleri yer almaktadır. Karma projelere ev sahipliği yapan bu bölge inşaat firmaları için gözde bir ilçedir.

Örneğin Ataşehir de 100 metrekare 2+1 evler örnek alındığında yaklaşık olarak ortalama satılık fiyatları 250.568 TL civarındadır. Aynı konutların kiralık fiyatları ise ortalama aylık 1.613 TL üzerindedir.

 

 

Projeler

İlçedeki Projeler

img

İlanlar

Ataşehir Emlak Analizi

ld

ct