Beşiktaş Hakkında...

İstanbul’un sahil şeridinde bulunan ilçelerinden biridir . Birçok insanın işe, okula giderken özellikle deniz yolu ulaşımında aktarma yaptığı, mevkii ve yaşam standartları açısından İstanbul’un A(+) görülen semtlerinden sayılmaktadır. Bir yandan köprü bağlantıları ve metrobüse ulaşmak için ara noktada yer alması diğer yandan sahilde deniz ulaşımı ile otobüs ve minibüs gibi toplu taşımaların geçiş noktası olduğundan İstanbul’un en çok trafik sorununun yaşandığı semtlerinden olmuştur.

Beşiktaş alışveriş açısından her kitleye hitap etmektedir. Beşiktaş’ın merkezinde bulunan pasaj, içerisindeki mağazalarla ucuz ve uygun alışverişin en bilindik noktasıdır. Şimdilerde her bir ihtiyacımızı büyük marketlerden, alışveriş merkezlerinden karşılıyorsak da pazarları unutmamız mümkün değil, Cumartesi günleri kurulan pazarıyla Beşiktaş tam bir çekim noktası haline gelmiştir.

Bu ilçeye bağlı Nispetiye Caddesinde yer alan ve en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Akmerkez bölgedeki herkesin en az bir kere de olsa ziyaret ettigi bir mekandır. Nispetiye Caddesi bulunduğu konum itibariyle her zevke ve kesime uygun cafe - bar - brasserie - steak - restauran ve gece kulüpleri ile hareketli bir cadde haline gelmiştir.

Bölgede bulunan BKM tiyatro salonu ve Akatlar semtinde bulunan AKM ve MKM tiyatro salonları, Ortaköy Kültür Merkezi, Levent Kültür Merkezi, Fulya Sanat gibi çok yönlü kullanıma bir sanat komplekslerini içinde bulundurmaktadır.
Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş yerleşkesi içinde yer alan Oditoryum Salonu, kurulduğu günden bu yana önemli organizasyonlara ev sahipliği yapmaktadır.

Günümüzde sayıları yok denecek kadar azalan semt takım taraftarlığının en büyük örnegi Beşiktaş Jimnastik Kulübü'dür. Taraftarların semte verdiği canlılık, semtin taraftarlara göre dizayn edilişi (kartal heykeli bulunması, taraftarların isteklerine göre mekanların, barların, restaurantların açılması) semt takım ve taraftarlığının en güzel örneğidir.

Beşiktaş Sosyal Mekanlar 
İstanbul Avrupa yakasının en merkezi yerlerinden biri olan Restaurantların, barların ve alışveriş mekanlarının yakınında olan otelleriyle dikkat çeken bir bölgedir. Konakladığınız müddetçe İstanbul'u tam anlamı ile yaşama şansını yakalayabilirsiniz.
Beşiktaş'ın semtleri arasında yer alan Levent, Etiler, Ortaköy ve Bebek hafta sonları ve akşamları insanların en yoğun bulunduğu bölgeleridir.
Tarihi yerler açısından gezilip görülecek semtlerin arasında yer alan Beşiktaş’ta yürüyüş yapılabilecek parklarda yer almaktadır.

Beşiktaş Eğitim
Barbaros bulvarında yer alan Yıldız Teknik Üniversitesi sahil kısmında yer alan Galatasaray Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi eğitim ve öğretim faaliyetlerine katkı sağlamaktadır.

Beşiktaş Sağlık Hizmetleri
Beşiktaş semti sağlık hizmetleri açısından devlet hastanelerini ve özel hastaneleri içerisinde barındırmaktadır. Beşiktaş'ta yoğunluğun en çok yaşandığı devlet hastaneler Levent semtinde bulunan Levent Semt Polikliniği ve Barboros Bulvarında yer alan Sait Çiftçi Devlet Hastanesi'dir. Özel hastanelerde ise Acıbadem Hastanesi ve Dünya Göz Hastanesi'dir.

Beşiktaş Konut Sektörü
Konut tarzı açısından Beşiktaş, her semtte farklı konut tipi bulunduruyor. Bölgede kiralık ve satılık daire fiyatları mahallelerin yerlerine, ekonomik ve kültürel yapıların a göre şekilleniyor. Bölgenin merkezinde yer alan eski yapılmış apartmanlar sahile yakın olduğu için fiyatlar diğer bölgelerden oldukça fazladır. Levent , Nispetiye Caddesi ve Etiler semtlerinde yer alan konutlar villa ve site yaşamınıda dayalı düzenlenmiştir.

Örneğin Beşiktaş’ta 100 metrekare 2+1 evler örnek alındıgında yaklaşık olarak ortalama satılık fiyatları 560.000 TL civarında. Aynı konutların kiralık fiyatları ise ortalama aylık 2000 TL üzerinde.
Beşiktaş bölgesi denince ilk akla gelen İnönü Stadı ve sahilde yer alan Dolmabahçe Sarayı ile Çırağan Sarayı bölgeye farklı bir nitelik kazandırmaktadır.

Beşiktaş'ta gezebileceğiniz bazı tarihi ve sosyal mekanlar 
Çırağan Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Yıldız Sarayı, Feriye Sarayı, Naime Sultan Yalısı, Hıdiva Sarayı, Esma Sultan Yalısı, Arnavutköy Karakolu, Orhaniye Kışlası, Süslü Karakol ve Yıldız Çini Fabrikası tarihi mimari yapılardandır. Ortaköy Camii, Mecidiye Camii ve Yıldız Camii ile geçmişleri Bizans dönemine tarihlendirilen Ayios Haralambos ve Profitis İlias Kiliseleri önemli dini yapılardır.

Zorlu Center, Akmerkez,Ulus Parkı, Beşiktaş Müzesi, Ihlamur Kasrı, Barbaros Hayreddin Paşa Türbesi, Bebek Camii, BJK İnönü Stadı, Beşiktaş İskelesi, Dolmabahçe Saat Kulesi, İstanbul Deniz Müzesi, Malta köşkü, Sinan Paşa Camii, Yahya Efendi Tekkesi, Yıldız Parkı, Yıldız Saat Kulesi, Abbas Ağa Camii.

Projeler

İlçedeki Projeler

img

İlanlar

Beşiktaş Emlak Analizi

ld

ct