İmamoğlu İnşaat


Projeler

İletişim Bilgileri

En yukarı
İmamoğlu İnşaat - logo
  • Adres
  • Adresi göster
    Adnan Kahveci Mahallesi Yavuz Sultan Selim Bulvarı Çalışlar Caddesi Midpoint Plaza No: 2/50
    Beylikdüzü
    İstanbul

1970 yılında Hasan ve Alican İmamoğlu ortaklığında, inşaat malzemeleri toptan ve parakende satışı ve müteahhitlik firmasının alt yapısı oluşturuldu. 1980 yılında Ali İmamoğlu, Ahmet İmamoğlu ve Murat İmamoğlu gibi ikinci kuşak yöneticilerin firmaya katılmasıyla birçok farklı noktada yeni şantiyeler kuruldu.

1989 yılında İmamoğlu İnşaat faaliyetlerini İstanbul merkezinde sürdürme kararı aldı ve 1995’te, başta İstanbul olmak üzere Trabzon dışındaki faaliyetlerini Ekrem İmamoğlu ve Hasan İmamoğlu yöneticiliğinde sürdürmeye devam etti.

Özellikle Beylikdüzü’nde gerçekleştirdiği İmamoğlu 1, İmamoğlu 2 Siteleri ve Zigana Evleri projeleri ile bölgenin gelişimine katkıda bulunurken isminden de söz ettirmeye başladı. 2002 yılında ise Beykent Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ile ortaklaşa oluşturulan Beykonaklar Projesi’ni başlattı.

2006 yılında modern mimarisi ve yenilikçi unsurlarıyla Gürpınar’ın marka projeleri arasında yer alan Moodcity’nin temelleri atıldı. 2008’de ev ve ofis konseptinin en başarılı örneklerinden biri olan Midpoint Projesi Beykent’te yükselmeye başladı. 2010 yılında İmamoğlu İnşaat’ın yenilikçi yüzünün göstergesi olan Zigana Panora 365 hayata geçirildi.


Şirkete Ulaşın
ld

ct