Tavsiyeler

Ev sahibi kiracısı olduğum evi sözleşme bitmeden satabilir mi? Satarsa ne yapmalıyım?

Ev sahibinin evini satma hakkı mevcuttur. Yeni Borçlar Kanunu 351. maddesine göre, evi sonradan edinen kişi, onu kendisi, eşi, yakınları veya kanun gereği bakmakla yükümlü olduğu diğer kişiler için konut veya işyeri gereksinimiyle kullanma zorunluluğu olduğunu bildirirse, edinme tarihinden başlayarak bir ay içinde durumu kiracıya yazılı olarak bildirmek koşuluyla, kira sözleşmesini altı ay sonra açacağı bir davayla sona erdirebilir. Ve kiracıyı tahliye edebilir. 

Diğer Tavsiyeler

wl
ld

ct